6 prostych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać efekt promiennej skóry

Jak uzyskać efekt promiennej skóry

Każda z nas marzy, żeby codziennie budzić się z piękną lśniącą skórą. Która z nas nie chciałaby wyglądać jak milion dolarów bez makijażu oraz Instagramowych filtrów. Często jednak zamiast upragnionego blasku i nieskazitelnego lica naszą skórę pokrywają rozszerzone pory, przebarwienia, cera jest szara i wygląda na zmęczoną.

Proponujemy Ci proste rozwiązania, które po miesiącu stosowania dadzą Ci niebywałe rezultaty. Pierwszy krok do pięknej cery to metodyczne, systematyczne złuszczanie i nawilżanie. Blask, sprężystość, jędrność skóry, wszystko to ulega poprawie, jeśli złuszczamy skórę twarzy regularnie. Dzieje się tak dlatego, że pierwszy „sprawca” złego wyglądu naszej skóry to martwy naskórek. Jeśli tworzy zbyt grubą warstwę, składniki aktywne zawarte w kremach nie przenikają do skóry, a tym samym ich działanie jest minimalne. Dodatkowo gruba warstwa martwego naskórka w połączeniu z nadmiernie wydzielającym się sebum prowadzi do zatykania się porów. Zatkane pory rozszerzają się i stają się widoczne w postaci czarnych, mało estetycznych punktów na twarzy. Gruba warstwa martwego naskórka sprawia, że nowe komórki skóry produkowane są coraz wolniej, przez co na powierzchni skóry wytwarza się zbyt wiele warstw obumarłego naskórka nadając skórze szary, ziemisty kolor.

Skóra ma zdrowy blask, gdy jest gładka dzięki regularnemu złuszczaniu, wtedy światło odbija się równomiernie od powierzchni skóry dając efekt zdrowej promiennej cery.

1. Złuszczaj skórę w domu 3 razy w tygodniu

Jako rutynę pielęgnacyjną wprowadź peeling trzy razy w tygodniu. Dodatkowo złuszczona skóra dużo lepiej wchłania substancje aktywne, które później na nią aplikujesz.

Martwy naskórek musi być systematycznie usuwany, aby składniki zawarte w serum i kremach odpowiednio się wchłaniały. Jeśli nie złuszczasz skóry regularnie, po części marnujesz stosowane produkty pielęgnacyjne, ponieważ nie przenikają do skóry.

Regularne złuszczanie w domu powinno być częścią każdego programu pielęgnacji skóry.

2. Nawilżaj.

Po złuszczaniu należy dostarczyć do skóry składników odżywczych i ją nawilżyć . Kiedy skóra jest złuszczona, składniki aktywne w kremach działają w maksymalnym stopniu. Skoncentrowane składniki zawarte w kremach i serum działają jak duży napój wody z dobroczynnymi dodatkami dla skóry. Ponieważ serum składa się z mniejszych cząsteczek, są one w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry i wpływać na zdrowie skóry na poziomie komórkowym.

3. Po 30 roku życia, dodaj do pielęgnacji retinol 3 x dziennie.

Retinol – pochodna witaminy A –to jeden z najskuteczniejszych składników przeciwstarzeniowych. Stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny oraz powstawanie w skórze nowych naczyń krwionośnych. Ponadto hamuje procesy degeneracyjne kolagenu. Tym samym retinol nie tylko spłyca istniejące zmarszczki, ale zapobiega powstawaniu nowych.

4. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg, w którym zwykle stosuje się kryształy lub mikrocząstki diamentowe do delikatnego ścierania i złuszczania. Urządzenie usuwa ok. 94% martwych komórek skóry, odsłaniając zdrową, świeżą skórę. Zabieg może zmniejszyć drobne zmarszczki, a także pobudzić wzrost nowych komórek. Ponieważ nie ma okresu rekonwalescencji, zabieg możesz wykonać podczas przerwy na lunch
W naszych gabinetach mikrodermabrazję często łączymy z rytuałem nawilżającym, odżywiającym lub oczyszczającym skórę.

5. Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to metoda rewitalizacji polegająca na wykonywaniu mikronakłuć za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł. Mikronakłucia powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików, które przez krótki czas zostają otwarte dając możliwość wprowadzenia wybranego preparatu. Dzięki temu do skóry właściwej z pominięciem bariery naskórka zostają dostarczone składniki odżywcze. Dodatkowo podczas zabiegu dochodzi do minimalnych mikrourazów, które stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

Polecane rytuały mezoterapii igłowej wykonywane w naszych gabinetach w Szczecinie:

Mezoterapia RESERVA ACF

Ekskluzywna terapia odmładzająca na twarz, szyję i dekolt. Zabieg wykorzystuje najbardziej aktywne substancje biologicznie czynne o potwierdzonym klinicznie działaniu opóźniającym starzenie się komórek skóry. Terapia działa trzypłaszczyznowo: wzmacnia, koryguje i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Koktajl silnych przeciwutleniaczy i witamin w połączeniu z neuropeptydami pozwala osiągnąć niesamowite efekty w kuracjach zagęszczających skórę, wygładzających zmarszczki i rozjaśniających przebarwienia.

Mezoterapia NANOBRIGHT ANTI-POLLUTION

Zabieg NanoBright Anti-Pollution wykorzystuje zaawansowane substancje aktywne, które wzmacniają skórę na poziomie komórkowym, chronią ją przed działaniem czynników środowiskowych oraz uszczelniają naczynia krwionośne i rozjaśniają przebarwienia.

6. Peelingi chemiczne

To kolejny sposób na przywrócenie blasku cerze. Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeby i rodzaju skóry.Peelingi chemiczne to grupa silnych zabiegów mających na celu przebudowę różnych struktur naskórka, a nawet granicy skórno naskórkowej. Sama nazwa peeling chemiczny może brzmieć złowrogo, jest to jednak forma złuszczania wykorzystująca kwasy naturalnie występujące w naturze. Na przykład kwas glikolowy stosowany do złuszczania naskórka uzyskuje się z trzciny cukrowej. Peelingi chemiczne, wpływają na procesy keratynizacji, melanogenezy przy jednoczesnej stymulacji skóry właściwej. Są bardzo efektywne w terapiach zwalczających przebarwienia skórne i naskórkowe, skutki starzenia egzogennego, blizny potrądzikowe. Dają bardzo dobre rezultaty w niwelowaniu zmarszczek oraz poprawiają jędrność i elastyczność skóry.

W naszych gabinetach szczególne polecamy peelingi chemiczne:

Yellow Peel Sesderma z 4 % retinolem – kombinacja 3 rodzajów retionolu zamkniętego w Po peelingu skóra nie złuszcza się gwałtownie, nie jest podrażniona. Eksfoliacja następuje bowiem w trzech etapach: po trzech, siedmiu i dziesięciu dniach. Retinol zamknięty w liposomach działa głębiej, uwalnia się bardziej powoli i jest mniej drażniący.

Ferulac – kwas ferulowy Zabieg łączy właściwości antyoksydacyjne kwasu ferulowego z witaminą C. Jest to peeling całoroczny, przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry dotkniętych fotostarzeniem. Preparaty wykorzystane zabiegu Ferulac są wykonane w technologii nanosomowej: wnikają głęboko w skórę, wolno się uwalniają, a ich działanie jest przedłużone, co jest bardzo istotne w przypadku szybko utleniających się antyoksydantów. Zabieg nie powoduje widocznej eksfoliacji, za to daje natychmiastowy efekt wygładzenia i rozjaśnienia skóry.

7. Mezotarapia

Blask, blask, blask i odżywienie – mezotarapia to technika medyczna, polegająca na wprowadzeniu substancji czynnych w skórę poprzez liczne nakłucia. Efekt pięknej i zdrowej skóry uzyskuje się dzięki połączeniu fizycznej stymulacji skóry przez igłę oraz działaniu w skórze koktajlu substancji czynnych. Zabieg zapewnia optymalne dostarczenie substancji aktywnych do skóry właściwej oraz lepsze efekty niż przy innych metodach aplikacji. To miejscowa nieinwazyjna procedura medyczna, komfortowa dla pacjenta, ponieważ nie wymacha specjalnego przygotowania przed zabiegiem, a po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do swoich obowiązków. Ryzyko działań niepożądanych jest minimalne.

Ulubione koktajle do mezoterapii stosowane w naszych gabinetach w Szczecinie.

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.