Odmłodzenie okolicy oczu – 6 skutecznych sposobów

Odmłodzenie okolic oczu

Oczy w aspekcie starzenia się to bardzo newralgiczny temat. Skóra wokół oczu jest najcieńszym fragmentem naszej skóry na twarzy i wymaga szczególnej troski. Worki pod oczami, ciemne podkówki czy tak zwane „kurze łapki” to całkiem normalne zjawisko pojawiające się wraz z upływem lat. Tryb życia, brak snu, uboga dieta i predyspozycje genetyczne to czynniki, które wpływają na stan i jakość naszej skóry, a więc również okolic oczu. Jednak jedną z głównych przyczyn pogarszania się kondycji skóry w tym miejscu jest sam proces starzenia się skóry. Zmniejszenie ilości produkowanego przez organizm kolagenu, równa się pogorszenie elastyczności tkanek i pogorszenie nawilżenia w okolicy oka, a to prowadzi do zmian takich jak wisząca skóra, ciemne cienie i zmarszczki. Do tego dochodzą lata mrugania, marszczenia i ekspozycji na słońce, czyli elementy nieodłącznie związane z życia życiem. Wszak oczy są zwierciadłem duszy, odzwierciedlają nasze emocje, smutki radości i troski.

Z wiekiem, kiedy skóra wokół oczu robi się jeszcze cieńsza, ma większą tendencję do zwisania i opadania. Efekt ten pogłębia zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, zmniejszenie objętości kości twarzoczaszki oraz utrata sprężystości włókien mięśniowych na całej twarzy. W wyniku starzenia się powieka dolna staje się wypukła, a granica pomiędzy powieką i policzkiem staje się coraz bardziej wyrazista.

Wszystkie te czynniki prowadzą do powstawania niepożądanych zmian, które jednak można skorygować. Oto 6 nieinwazyjnych sposobów na odmłodzenie okolicy oczu.

Botox

Zmarszczki wokół oczu znane także jako kurze łapki są znane jako zmarszczki dynamiczne. Zostały tak nazwane, ponieważ są wynikiem skurczu mięśni. Mrużąc oczy, marszcząc brwi, uśmiechając się czy śmiejąc sprawiamy, że z czasem te i inne zmarszczki będą się pojawiać wokół oczu. Choć do dyspozycji mamy wiele metod, aby opóźnić powstawanie tych zmarszczek, użycie botoxu w tym przypadku jest jedną z najbardziej skutecznych metod na odmłodzenie i odświeżenie spojrzenia.

RF Mikroigłowy

To jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich lat. Określany jako „nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. W tym zabiegu wykorzystujemy synergię dwóch rodzajów terapii, mikronakłuwania i mikrouszkodzeń termicznych. Zabieg RF mikroigłowej polega na precyzyjnym podgrzewaniu skóry właściwej za pomocą głowicy z igłami poprzez użycie technologii fali radiowej, co w efekcie stymuluje tkanki do produkowania nowego kolagenu i elastyny.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu mikronakłuć igłą i wprowadzenie do skóry właściwej ampułki ze składnikami aktywnymi. Iniekcje poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy. Podczas zabiegu mezoterapii wykorzystywane są mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących, które bardzo korzystnie oddziałują na poprawę skóry. Lekarz dobiera i dopasowuje preparat do potrzeb pacjenta.

Wypełniacze – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy w rewitalizacji okolic oczu służy do wypełniania doliny łez oraz drobnych zmarszczek znajdujących się w zewnętrznych kącikach ust. Dzięki temu okolice te odzyskują młodzieńczy wygląd. Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i polega na śródskórnym podaniu preparatu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy, który nawilża, wypełnia i "unosi" skórę. Dzięki temu dolina łez przestaje być widoczna.

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie urządzeniem Dermapen lub Nanofrax to zabieg polegający na celowym tworzeniu mikrouszkodzeń na powierzchni skóry, które pobudzają naturalne procesy regeneracji, które pobudzają skórę do odnowy. Dla wzmocnienia efektu w naszym gabinecie wykonujemy autorskie terapie w których mikronakłuwanie łączymy z podaniem preparatów kosmetycznych. Przed zabiegiem mikronakłuwania aplikujemy delikatne kwasy o działaniu przeciwstarzeniowym, depigmentującym i ujednolicającym koloryt skóry. Natomiast po wykonaniu nakłuć, kiedy skóra chłonie wszystkie substancje podajemy preparaty dodatkowo stymulujące skórę takie jak kwas hialuronowy, witaminy czy aminokwasy.

Pielęgnacja domowa

Profilaktyka przeciwstarzeniowa to przede wszystkim właściwa codzienna pielęgnacja skóry w domu. Aby skutecznie przeciwdziałać i zapobiegać procesowi starzenia należy pamiętać o regularnej i systematycznej pielęgnacji i dobierać kosmetyki, zawierające odpowiednie składniki. W pielęgnacji przeciwstarzeniowej po trzydziestym roku życia polecamy włączenie kremów z retinolem stosowanych na noc, raz na kilka dni. Składniki, których powinnaś szukać w kosmetykach których stosujesz to witamina c (polecamy aplikować ją w postaci serum), kwas hialuronowy, peptydy.

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.