Co wyróżnia nowoczesne metody odmładzania, czyli jak umiejętnie wybierać w gąszczu zabiegów medycyny estetycznej

Nowoczesne metody odmładzania

Medycyna estetyczna to szeroki wachlarz zabiegów, które pomagają nam wyglądać lepiej. Zabiegi te możemy usystematyzować według spektrum możliwości jakie nam dają na:

  • usuwające poważne defekty, na przykład (blizny, przebarwienia, rozstępy, mocno wisząca skóra)
  • upiększanie, na przykład konturowanie twarzy kwasem hialuronowym, korekta nosa kwasem hialuronowym, powiększanie ust
  • odmładzanie

Największą furorą wśród trzech powyższych cieszą się zabiegi odmładzania i właśnie w zakresie tych zabiegów zaobserwowaliśmy w ostatnim czasie największą rewolucję w podejściu do tematu. Kiedyś zabiegi medycyny estetycznej miały przede wszystkim leczyć objawy starzenia i kamuflować je, dzisiaj skupiamy się przede wszystkim na terapiach zajmujących się przyczynami starzenia.

Metody stosowane w medycynie anti-ageing można podzielić na kamuflujące i regeneracyjne. Do tych pierwszych, kamuflujących, należą między innymi kwas hialuronowy usieciowany ( wszelkiego rodzaju wypełniacze) i nici. Są one bardziej popularne od metod regeneracyjnych, gdyż są dużo prostsze i dają szybsze efekty. Jednocześnie jednak są z wielu powodów dużo gorsze. Po pierwsze efekt nie jest trwały, znika na ogół po kilku miesiącach. Po drugie, rezultaty zabiegów bywają bardzo niezadowalające z powodu sztuczności. Po trzecie, i chyba najważniejsze, nie likwidujemy nimi przyczyn starzenia, a jedynie je kamuflujemy.
Starzenie się, to nie tylko zmarszczki, ale wiele przemian związanych z zanikaniem tkanek i przebudową kości twarzoczaszki, które sprawiają, że z wiekiem skóra traci sprężystość, opada, zapadają się skronie, szczęka i żuchwa zmieniają kształt. Aby zatrzymać i odwrócić ten proces trzeba zadziałać na wszystkie jego elementy. Medycyna kamuflująca tego nie robi, jest przestarzała i mimo swojej popularności dużo prymitywniejszej od obecnych, nowoczesnych trendów. Problemem zabiegów kamuflujących jest też zdwojone wrażenie postarzenia się, gdy znikają efekty ich działania, gdyż nie tylko powracamy do stanu sprzed zabiegu, gdy podany np. wypełniacz już zniknie, ale jesteśmy dodatkowo starsi fizjologicznie o ten czas, kiedy go mieliśmy.

Nowoczesna regeneracja

Nowoczesna medycyna estetyczna jest bardziej wysublimowana i nastawiona nie na kamuflowanie objawów, ale przede wszystkim na likwidację przyczyn starzenia. Skoro z wiekiem zanika kolagen, to trzeba go odtworzyć. Tak samo z tkanką tłuszczową i innymi zmianami, którymi podlegamy. To podejście jest o wiele bardziej sensowne, a jednocześnie trudniejsze, zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Lekarz i kosmetolog muszą umieć bardzo dobrze zdiagnozować problem, dysponować w gabinecie najnowszymi technologiami o szerokim spektrum, zabiegami z zakresu kosmetologii, którymi umiejętnie i skutecznie można wspomóc terapię oraz mieć doświadczenie w stosowaniu często niestandardowych procedur.
Z punktu widzenia pacjenta proces jest dłuższy niż wstrzyknięcie kolagenu, dojście do optymalnych efektów zajmuje więcej czasu i jest droższe (chociaż w dłuższej perspektywie, zakładającej, że potem nie trzeba już robić drogich zabiegów, tylko podtrzymujące ten efekt, ostateczny koszt okazuje się mniejszy).

Najważniejsze jest jednak to, że efekt jest długotrwały. W czasie zabiegów medycyny regeneracyjnej nie kamuflujemy problemów na chwilę, lecz dążymy do tego, aby kolagen sam się odtworzył, czyli autentycznie cofamy czas. Są też dodatkowe korzyści takich zabiegów. Są one bezpieczniejsze, a ich rezultaty bardziej naturalne. W medycynie regeneracyjnej nigdy nie dochodzi do przerysowań i sztuczności.

Głównymi metodami medycyny regeneracyjnej jest laseroterapia, biostymulatory, radiofrekwencja, radiofrekfencja mikroigłowa, mezoterapia. Również zabiegi z zakresu kosmetologii potrafią skutecznie zatrzymać zegar czasu i zaliczamy do nich: mezoterapię mikroigłową, peelingi chemiczne, mikrodermabrazję oraz innowacyjne masaże twarzy. Istotne w skuteczności terapii jest znalezienie specjalistycznego gabinetu w którym kadra ma doświadczenie i umiejętne potrafi dobrać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Źródło "Medycyna estetyczna bez tajemnic"

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.