Czy suplementacja kwasem hialuronowym wspomaga terapie odmładzające?

Odmładzanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy w terapiach pielęgnacyjnych znany jest od dawna. To naturalny związek, który występuje w dużych ilościach w naszym organizmie i ma niesamowite zdolności wiązania wody. Kwas hialuronowy wzmacnia komórki skóry, pomaga zachować jej odpowiednie nawilżenie, elastyczność i wspomaga naprawę tkanek. Wskutek uszkodzenia skóry przez wolne rodniki, dochodzi do stanu zapalnego i komórki w warstwie pełniącej funkcję utrzymującą (w skórze właściwej) zaprzestają wytwarzania odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego. Prowadzi to do osłabienia wsparcia dla warstwy zewnętrznej (naskórka) i skóry właściwej, co z kolei skutkuje powstawaniem zmarszczek. Główną przyczyną powstawania zmarszczek u ludzi jest fakt, że w wieku ok. 45 lat poziom kwasu hialuronowego zaczyna gwałtownie spadać. W wieku 70 lat ilość kwasu hialuronowego w organizmie obniża się o 80% w stosunku do jego poziomu w wieku lat 40.

Najbardziej popularne metody uzupełniania deficytów kwasu hialuronowego to obecnie mezoterapia igłowa, natomiast coraz większą popularność zyskują dobrej jakości suplementy z kwasem hialuronowym stosowane dodatkowo dla wzmocnienia efektów w terapiach przeciwstarzeniowych.

Kwas hialuronowy przyjęty doustnie ulega rozkładowi dopiero w odcinku jelita cienkiego. Jest to istotna kwestia, w jelicie cienkim małe cząsteczki kwasu hialuronowego łączą się ze specjalnymi receptorami, które uruchamiają w naszym organizmie kaskadę procesów o charakterze przeciwzapalnym. Małe cząsteczki kwasu hialuronowego po wchłonięciu do krwi, przenikają do układu tkankowego, dzięki czemu możemy obserwować olbrzymi wzrost poziomu nawilżenia skóry w obrębie twarzy i ciała. Dodatkowo badania kliniczne potwierdzają, że suplementacja kwasem hialuronowym znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe u osób cierpiących z powodu zmian zwyrodnieniowych stawów.

Aby wzmocnić efekty naszych działań pielęgnacyjnych polecamy do zabiegów na skórę z zewnątrz (czyli wszystkie zabiegi, które wykonujecie u kosmetologa/ lekarza medycyny estetycznej/ masażysty) dodać doustną suplementację w postaci kwasu hialuronowego.

Dlaczego suplementacja kwasem hialuronowym się sprawdza?

W oparciu o badania kliniczne doustne przyjmowanie kwasu hialuronowego wykazuje istotne działanie przeciwzapalne, immunoregulacyjne oraz poprawia stan nawilżenia skóry. Suplementacja kwasem może w znaczny sposób poprawić rezultaty Twojej pielęgnacji zewnętrznej. Jest również wskazana u osób, które planują inwazyjne zabiegi w których przerwana zostanie tkanka łączna ( chirurgia,ortopedia), ponieważ przyspiesza regenerację tkanki łącznej i działa przeciwzapalnie.

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2023 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.