blog

Czy suplementacja kwasem hialuronowym wspomaga terapie odmładzające?

Kwas hialuronowy w terapiach pielęgnacyjnych znany jest od dawna. To naturalny związek, który występuje w dużych ilościach w naszym organizmie i ma niesamowite zdolności wiązania wody. Kwas hialuronowy wzmacnia komórki skóry, pomaga zachować jej odpowiednie nawilżenie, elastyczność i wspomaga naprawę tkanek. Wskutek uszkodzenia skóry przez wolne rodniki, dochodzi do stanu zapalnego i komórki w warstwie pełniącej funkcję utrzymującą (w skórze właściwej) zaprzestają wytwarzania odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego. Prowadzi to do osłabienia wsparcia dla warstwy zewnętrznej (naskórka) i skóry właściwej, co z kolei skutkuje powstawaniem zmarszczek. Główną przyczyną powstawania zmarszczek u ludzi jest fakt, że w wieku ok. 45 lat poziom kwasu hialuronowego zaczyna gwałtownie spadać. W wieku 70 lat ilość kwasu hialuronowego w organizmie obniża się o 80% w stosunku do jego poziomu w wieku lat 40.

Najbardziej popularne metody uzupełniania deficytów kwasu hialuronowego to obecnie mezoterapia igłowa, natomiast coraz większą popularność zyskują dobrej jakości suplementy z kwasem hialuronowym stosowane dodatkowo dla wzmocnienia efektów w terapiach przeciwstarzeniowych.

Kwas hialuronowy przyjęty doustnie ulega rozkładowi dopiero w odcinku jelita cienkiego. Jest to istotna kwestia, w jelicie cienkim małe cząsteczki kwasu hialuronowego łączą się ze specjalnymi receptorami, które uruchamiają w naszym organizmie kaskadę procesów o charakterze przeciwzapalnym.  Małe cząsteczki kwasu hialuronowego po wchłonięciu do krwi, przenikają do układu tkankowego, dzięki czemu możemy obserwować olbrzymi wzrost poziomu nawilżenia skóry w obrębie twarzy i ciała. Dodatkowo badania kliniczne potwierdzają, że suplementacja kwasem hialuronowym znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe u osób cierpiących z powodu zmian zwyrodnieniowych stawów.

Aby wzmocnić efekty naszych działań pielęgnacyjnych polecamy do zabiegów na skórę z zewnątrz (czyli wszystkie zabiegi, które wykonujecie u kosmetologa/ lekarza medycyny estetycznej/ masażysty) dodać doustną suplementację w postaci kwasu hialuronowego.

 Dlaczego suplementacja kwasem hialuronowym się sprawdza?

W oparciu o badania kliniczne doustne przyjmowanie kwasu hialuronowego wykazuje istotne działanie przeciwzapalne, immunoregulacyjne oraz poprawia stan nawilżenia skóry. Suplementacja kwasem może w znaczny sposób poprawić rezultaty Twojej pielęgnacji zewnętrznej. Jest również wskazana u osób, które planują inwazyjne zabiegi w których przerwana zostanie tkanka łączna ( chirurgia,ortopedia), ponieważ przyspiesza regenerację tkanki łącznej i działa przeciwzapalnie.

 

 

 

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download lenevo firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
powrót do artykułów