Najbardziej skuteczne metody usuwania cellulitu

Usuwanie celulitu

Cellulit to problem dotyczący niemal wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i masy ciała. Charakteryzuje się on występowaniem zmian w postaci grudek, guzków i nierówności skóry, głównie w okolicy ud i pośladków. Przyczyna powstawania cellulitu cellulitu jest bardzo złożona. Humorystycznie można powiedzieć, że to życie sprawia, że cellulit staje się widoczny. Do jego powstawania przyczyniają się bowiem zaburzenia mikrokrążenia krwi, zwiększona przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych, która prowadzi do obrzęków, a także zmiany w metabolizmie adipocytów ( czyli naszych ulubionych komórek tłuszczowych). Do tej listy można dołożyć również zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne oraz niezdrowy tryb życia. Suma tych czynników lub ich średnia wypadkowa sprawiają, że nasze nogi zaczynają pokrywać nieestetyczne zmiany.

Widoczny cellulit często wpędza w kompleksy, sprawia, że nie chcemy pokazywać nóg i nie do końca dobrze czujemy się ze swoim ciałem.

Na szczęście obecnie mamy cały arsenał skutecznych terapii, które pomagają rozprawić się z "pomarańczową skórką". Zachęcamy się do zapoznania z naszą listą zabiegów urządzeniami wyposażonymi w najnowsze technologie oraz rytuałów ujędrniająco - drenujących wykonywanych na silnie skoncentrowanych preparatach o działaniu antycellulitowym.

Icoone Laser

To innowacyjne połączenie masażu podciśnieniowego ze światłem LED i laserem. Jest to rewolucyjny zabieg do modelowania sylwetki oraz walki z wszelkimi oznakami starzenia się skóry. Doskonale sprawdza się w redukcji cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu, obrzęków a także w skutecznym ujędrnianiu skóry ciała i twarzy. Skumulowane działanie trzech technologii w jednym zabiegu daje długotrwałe efekty w modelowaniu i ujędrnianiu skóry oraz wspomaga pracę układu limfatycznego. Efekt termiczny lasera przyspiesza lokalną redukcję tkanki tłuszczowej, podczas gdy światło LED zwiększa elastyczność skóry. Urządzenie można konfigurować w dowolny sposób tak aby wyjść naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów oraz maksymalnie spersonalizować zabieg.

Usuwanie cellulitu

Exilis Elite

Jest systemem nieinwazyjnej redukcji oraz zmiany kształtu tkanki tłuszczowej, będącym alternatywą dla inwazyjnych technik oraz liposukcji. Opatentowana technologia zapewnia kontrolowane nagrzewanie tkanki poprzez wzbudzenie molekuł, połączone z oddziaływaniem ultradźwiękami. Zapewnia to skuteczną zmianę kształtu ciała poprzez redukcję objętości tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry u wszystkich klientów gabinetów pielęgnacji ciała. Zabiegi wykonywane urządzeniem Exilis przynoszą znaczną redukcję cellulitu, poprawę jędrności i elastyczności skóry. Exilis Elite jest najszybszym na rynku urządzeniem do modelowania sylwetki.

Usuwanie cellulitu

Fala uderzeniowa

Jest jedną z najbardziej skutecznych metod zwalczania cellulitu, nawet III i IV stopnia. Leczenie falami akustycznymi polega na oddziaływaniu fal dźwiękowych na dotknięte cellulitem partie ciała. Fala uderzeniowa wywołuje wibracje w tkance łącznej, dzięki czemu obszar skóry dotknięty działaniem fali akustycznej staje się jędrniejszy, elastyczny, co w efekcie przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki wykorzystaniu fal uderzeniowych do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej zabieg jest skuteczniejszy od tradycyjnych metod walki z cellulitem. Obecnie metoda ma bardzo szerokie zarówno w medycynie sportowej, fizykoterapii, jak i skutecznym zwalczaniu cellulitu.

Usuwanie cellulitu

Karboksyterapia

Czyli podanie śródskórnie lub podskórnie medycznego dwutlenku węgla. Jest uznaną, skuteczną metodą wpływającą na redukcję cellulitu. Jej wielokierunkowe działanie na poprawę krążenia, stan włókien kolagenowych i adipocyty znajduje potwierdzenie w badaniach klinicznych. W skórze okolicy objętej zabiegami karboksyterapii dochodzi do kontrolowanej reakcji zapalnej, rozpoczyna się zwiększona synteza włókien kolagenowych. Przebudowa skóry zaczyna się już po pierwszym zabiegu i narasta w trakcie seryjnej terapii. Włókna kolagenowe skóry ulegają obkurczeniu i usystematyzowaniu, poprawia się mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, co daje wygładzenie powierzchni skóry.

Usuwanie cellulitu Szczecin

Perfect body sculpt treatment – Thalgo

Jest to nasz autorski zabieg, który dodatkowo łączymy z aparaturą. Podwójnie skuteczna walka z cellulitem i niedoskonałościami sylwetki. Zwiększa elastyczność i jędrność skóry. W preparatach użytych do zabiegu, wykorzystano dwie nowoczesne technologie, które celnie trafiają w samo serce problemu. Technologia Oxy Active pomaga przywrócić prawidłowe dotlenienie tkankom, aby zahamować proces tworzenia się cellulitu. Technologia Sculpt Active skutecznie zwiększa napięcie we wszystkich warstwach skóry, działa w trzech kierunkach na jędrność skóry – zwiększa jej elastyczność i gęstość oraz tonizuje. Zabieg modeluje sylwetkę oraz redukuje cellulit. Zazwyczaj stosowany jest na wybrane parte ciała. Jest idealną propozycją na zlokalizowany problem, związany z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Żeby dodatkowo wzmocnić efekty zabieg wzbogaciliśmy o moc fali uderzeniowej.

Usuwanie cellulitu Szczecin

Mezoterapia igłowa

Jest polecana zwłaszcza w zaawansowanym cellulicie, gdy występują zwłóknienia tkanki podskórnej. Polega na wstrzyknięciu w skórę odpowiednio dobranych składników aktywnych. Dla uzyskania efektu zalecana jest seria zabiegów z równoczesnym stosowaniem zabiegów aparaturowych, wraz z przestrzeganiem zasad profilaktyki. Najczęściej stosuje się koktajle zawierające składniki aktywne takie jak: krzemionka, kofeina, wyciąg z liści karczocha, nostrzyka i rutyny oraz L-karnityna. Ich zadaniem jest usprawnienie mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych.

Na koniec warto wspomnieć, że rozróżniamy 3 rodzaje cellulitu : wodny, tłuszczowy i cyrkulacyjny. Aby skutecznie i szybko uderzyć w problem „pomarańczowej skórki” należy dokładnie zdiagnozować rodzaj i stopień zaawansowania cellulitu i zaplanować terapię pielęgnacyjną indywidualnie dobraną do danego przypadku. Tak właśnie robimy w naszym gabinecie. Dzięki temu efekty jakie uzyskujemy przechodzą najśmielsze oczekiwania.

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.