Sposoby na piękne i zadbane dłonie

Zdrowe i zadbane dłonie

Nasze dłonie są jednym najważniejszych elementów ciała pozwalając nam wykonywać wiele czynności, które bez nich byłyby niemal niewykonalne. Dzięki dłoniom poznajemy otaczający nas świat.

Są w pewnym sensie uzupełnieniem zmysłu wzroku, pozwalając nam zrozumieć więcej.

Dbanie o dłonie jest ważne, niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która pracuje rękami, czy nie. Poprzez częstą ich utylizację dłonie są jednym z pierwszych miejsc, w których pojawiają się oznaki starzenia, więc ważne jest, aby o nie dbać. 

Oto kilka podstawowych wskazówek na zadbane i zdrowe dłonie:

  • jeśli planujesz spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie latem, nakładaj na ręce krem z filtrem przeciwsłonecznym
  • noś rękawiczki, gdy sprzątasz lub wykonujesz pracę fizyczną 
  • regularnie złuszczaj dłonie za pomocą peelingu lub delikatnej gąbki 
  • codziennie nawilżaj dłonie, używając bogatego w minerały kremu lub balsamu 
  • staraj się nie stosować na dłoniach ostrych środków chemicznych, takich jak wybielacze czy płyny do naczyń 
  • unikaj nadmiernego mycia rąk; może to pozbawić je naturalnych olejków i doprowadzić do wysuszenia skóry 
  • wykonuj regularne masaże dłoni u profesjonalnego masażysty lub w domu, używając oliwy z oliwek lub olejku migdałowego 
  • unikaj palenia papierosów i spożywania pokarmów o dużej zawartości soli, ponieważ oba te czynniki mogą przyczynić się do starzenia się skóry rąk

Dokładne mycie rąk - jak ważna jest czystość dłoni?

Higiena rąk znacząco redukuje potencjalne patogeny (szkodliwe mikroorganizmy) na dłoniach. Jest uważana za podstawowy środek zmniejszający ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych. Procedury higieny rąk obejmują stosowanie płynów do rąk na bazie alkoholu (zawierających 60%-95% alkoholu) oraz mycie rąk mydłem i wodą. Dbając o czystość dłoni dbasz o swój komfort oraz zdrowie swoje i ludzi, którymi jesteś otoczony/a.

Balsamy

Balsamy i kremy do dłoni to popularny sposób pielęgnacji. Są one stosowane w celu zapobiegania suchości i pękaniu skóry, a także chronią przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz czy środki chemiczne. Balsamy do dłoni są dostępne w różnych formułach i mogą być stosowane codziennie lub tylko w razie potrzeby. Niektóre kremy do dłoni zawierają także składniki odżywcze, takie jak witamina E lub olejek jojoba, które pomagają utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić etykietę produktu przed zastosowaniem, ponieważ niektóre mogą zawierać substancje drażniące lub takie, na które jesteś uczulony/a. Regularne stosowanie balsamów i kremów do dłoni może pomóc w utrzymaniu zdrowych i elastycznych dłoni.

Masaże

Masaż dłoni to prosty, ale skuteczny sposób na pokazanie komuś, że Ci zależy. Korzyści płynące z masażu są dobrze udokumentowane i nie brakuje badań pokazujących, że regularne masaże mogą pomóc w redukcji stresu, poprawić krążenie, a nawet promować leczenie. Jednak jeśli chodzi o okazywanie troski, masaże ręczne są szczególnie skuteczne. Są one intymne i osobiste, a ponadto można je wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Co więcej, nie wymagają one żadnego specjalnego sprzętu ani szkolenia. Wszystko, czego potrzebujesz to para rąk i chęć dawania i otrzymywania dotyku. Niezależnie od tego, czy masujesz przyjaciela, członka rodziny, czy zupełnie obcą osobę, masaż ręczny to skuteczny sposób na przekazanie troski.

Podsumowanie

Pielęgnacja rąk jest ważna, niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem budowlanym, czy kasjerem. Dłonie są często jednym z pierwszych miejsc, które wykazują oznaki starzenia się i nadmiernego użytkowania. W tym wpisie na blogu podzieliliśmy się kilkoma wskazówkami, jak dbać o swoje dłonie: Regularnie stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym, w razie potrzeby noś rękawiczki i rób sobie regularne masaże dłoni. Jakie są Twoje ulubione sposoby dbania o dłonie?

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.