Sprawdzone zabiegi na poprawę wyglądu kolan

Poprawa wyglądu kolan

Kolana to okolica o której zapominamy w okolicach jesieni i zimy. Dopiero rosnące temperatury i wymiana garderoby, powodują, że przy zakładaniu krótszej spódniczki lub stroju odsłaniającego kolana nie do końca jesteśmy zadowolone z ich wyglądu.

Dlaczego pogarsza się wygląd skóry na kolanach?

Utrata jędrności i zwiotczenie powstają między innymi wskutek szybkiej utraty wagi. Kolejny czynnik pogarszający kondycję w tym obszarze to upływający czas. Z biegiem lat zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, dlatego traci swoją elastyczność staje się pomarszczona i mało elastyczna.

Jakie są najczęstsze obiekcje co do wyglądu tej okolicy?

Problemem jest najczęściej nadmiar tkanki tłuszczowej i wisząca, wiotka skóra. Z uwagi na specyficzną budowę okolicy kolan część nie poleca się wykonywać tam części zabiegów, takich jak HIFU ( duża bolesność, małe bezpieczeństwo), kriolipoliza ( nie da się zassać tkanki tłuszczowej).

Jakimi zabiegami można poprawić wygląd okolicy kolan?

Dysponujemy szeregiem procedur dzięki którym można zniwelować zmarszczki na kolanach, usunąć nadmiar skóry i zlikwidować miejscowe odtłuszczenie.

1. Thermolifting Exilis Ultra – rewolucyjny zabieg liftingujący i ujędrniający wykorzystujący 2 najbardziej sprawdzone w kosmetologii technologie, czyli ultradźwięki i falę radiową. Zabieg przerywa rozciągnięte włókna kolagenowe, po to by włókna kolagenowe mogły połączyć się ze sobą ponownie. Nowopowstałe włókna kolagenowe są krótkie i przebudowane, jak u młodej osoby, daje to efekt liftingu i poprawy kondycji skóry. Skóra ulega zagęszczeniu i ściągnięciu, zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Zabieg dodatkowo indukuje i pobudza dodatkowo procesy produkcji kolagenu i elastyny. Pełny proces przebudowy i skracania włókien kolagenowych trwa około 6 -8 tygodni. Z tego względu efekty zabiegu widać od razu, ale pełny i ostateczny rezultat uzyskuje się po okresie miesiąca lub dwóch.

2. Lipoliza iniekcyjna – jest to zabieg, który polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu rozbijającego błony komórek tłuszczowych. Okolica kolana jest nakłuwana kilkanaście razy po czym, dla zwiększenia efektu i przyspieszenia wydalania rozbitych komórek tłuszczowych z organizmu wykonuje się drenaż całego ciała urządzeniem Icoone oraz masaż urządzeniem całej okolicy kolana.

3. RF mikroigłowa Vivace – zabieg polega na nakłuwaniu obszaru zabiegowego specjalna głowicą z igłami, które podgrzewają tkanki za pomocą fali radiowej. Ciepło powoduje obkurczenie się włókien kolagenowych, a nakłuwanie indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu i pobudza jej regenerację.

4. Icoone Laser – jedyny na świecie masaż podciśnieniowy w którym zastosowano 3 rodzaje podciśnienia oraz światło Led i laser, który rozpuszcza tkankę tłuszczową. Zabiegi Icoone Laser należy wykonać w serii w ilości 10- 15 zabiegów.

5. Karboksyterapia – zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie. Karboksyterapia pozwala również na mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, pozytywnie wpływa na stymulację kolagenu. Skutek? Sprężysta i jędrna skóra

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.