Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy Szczecin

Na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne i ma niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na podaniu pod zmarszczkę wypełniającego materiału medycznego. Stosowany tu kwas hialuronowy realizuje dwie funkcje: podany śródskórnie wypycha i wygładza zmarszczki, dodatkowo nawilża skórę, nadając jej młodszy i jędrny wygląd. Zabieg stosowany jest najczęściej w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, bruzd między brwiami. Kwas hialuronowy jest identyczny z naturalnym występującym w skórze, dlatego nie wywołuje skutków ubocznych. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka do kilkunastu miesięcy.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

  • wypełnienie "doliny łez"
  • modelowanie policzków
  • modelowanie nosa
  • wypełnienie "bruzd palacza"
  • modelowanie podbródka

Ilość zabiegów dla optymalnego efektu.

Zabieg gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Pielęgnacja pozabiegowa nie wymaga większych wysiłków. Zaleca się unikania sauny i silnego nasłoneczniania do 2 tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • choroby autoimmunologiczne
Kwas hialuronowy Szczecin

Koszt zabiegu:
od 500 zł

Kwas hialuronowy Szczecin

Czas rekonwalescencji:
brak

Kwas hialuronowy Szczecin

Czas zabiegu:
15-30 min.

Kwas hialuronowy Szczecin

Odstępy:
od kilku do kilkunastu miesięcy

Kwas hialuronowy Szczecin

Liczba zabiegów w serii:
1

Kwas hialuronowy Szczecin

Obszar:
twarz

Kwas hialuronowy Szczecin

Znieczulenie:
zależy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą cząsteczką znajdującą się w prawie każdym płynie i tkance w ciele człowieka, głównie w skórze, oczach i stawach. W rzeczywistości około 50% całkowitego kwasu hialuronowego znajduje się w skórze. Ma on kluczowe znaczenie dla nawilżenia i elastyczności skóry. Niestety wraz z wiekiem masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego znacznie spada, wtedy to skóra traci kolor, blask, pojawiają się zmarszczki. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym sprawia, że skóra wygląda młodziej i jędrniej.

Kwas hialuronowy na zmarszczki - zalety

Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz skóry, który pomaga zwalczać trzy oznaki starzenia obserwowane na twarzy: zmarszczki, wiotczenie skóry i utratę objętości. Jest jednak coś, co możesz z tym zrobić. Zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym spowoduje zwiększenie objętości w miejscach, w których jej brakuje: usta, kości policzkowe, policzki, skóra wokół oczu.

Nawilżenie

Pomyśl o kwasie hialuronowym jak o dużej butelce wody dla Twojej skóry. Kwas hialuronowy wnika w skórę i wiąże wodę w komórkach skóry, nasycając wszystkie warstwy skóry cennym, odmładzającym nawilżeniem. W rzeczywistości kwas hialuronowy jest doskonałym przykładem tego, jak ograniczona ilość składników do pielęgnacji skóry może przynieść doskonałe rezultaty.

Wzmocnienie bariery lipidowej

Główną funkcją skóry jest ochrona wnętrza ciała. Naskórek i górna warstwa skóry przyjmuje na siebie ciężar uszkodzeń zewnętrznych. Wraz z wiekiem bariera lipidowa (kwasy tłuszczowe, które zatrzymują wodę i zapobiegają wnikaniu podrażnień do skóry) w naskórku ulega spowolnieniu. Wszystko, od promieni UV, przez zanieczyszczenie środowiska, po wybory związane ze stylem życia (np. palenie) powoduje szkody widoczne na skórze. Kwas hialuronowy wzmacnia naturalną barierę skóry, pomaga zatrzymać wilgoć i zapewnia efekt nawilżenia.

Gładka tekstura

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć chronić i odżywiać skórę. Kwas hialuronowy to składnik, który przynosi korzyści skórze dwudziesto- jak i osiemdziesięcioletniej. Kwas hialuronowy pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, zatrzymując nawilżenie w skórze, tworząc efekt ujędrniający. Skóra wokół oczu jest jedną z pierwszych, na której widoczne są drobne linie i zmarszczki. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pomaga zachować elastyczność i zachować młodzieńczy, świeży wygląd.

Regeneracja skóry

Chociaż kwas hialuronowy nie przyspieszy procesu odnowy komórek, wspomaga regenerację komórek skóry, zapewniając dodatkowe nawilżenie i ochronę barierową skóry. To naturalnie prowadzi do zdrowiej wyglądającej cery.

Pigmentacja

Kwas hialuronowy pomaga redukować i zapobiegać plamom starczym i problemom pigmentacyjnym. By robił to skuteczniej warto połączyć kwas hialuronowy z witaminą C.

Piękne Ciało

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2024 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.