Usuwanie martwego naskórka - Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

Chcesz pozbyć się trądziku, blizn potrądzikowych lub zaskórników w sposób nieinwazyjny? Marzysz o pięknym, młodzieńczym wyglądzie, bez zmarszczek w okolicy oczu i ust? Skorzystaj z mikrodermabrazji w Szczecinie! Poznaj atuty zabiegu, ciesz się efektem odmłodzonej skóry.

W Klinice Pięknego Ciała, zabiegi mikrodermabrazji, inaczej określane mianem mikropeelingu, są jednym z najczęściej wykonywanych usług z zakresu medycyny estetycznej.

Mikrodermabrazja – co to jest i jak działa?

Mikrodermabrazja jest generacją zabiegów, które celowo ścierają warstwę rogową naskórka. W ten sposób ułatwia się penetrację makromolekuł w głębszych warstwach tkanki skórnej. Do mikrodermabrazji twarzy wykorzystuje się kryształki kordonu, diamentu lub oddziałuje się strumieniem wody. Efekty zabiegowe są zachwycające.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji w Szczecinie?

Mikrodermabrazja w Szczecinie polecana jest osobom w każdym wieku ze wszystkimi rodzajami skóry. Dzięki takiej ingerencji, oprócz samego złuszczania, skóra zostaje wzmocniona i dotleniona, a także stymuluje się ją do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. W ten sposób wszelkie zmarszczki, ślady trądziku i przebarwienia na twarzy będą już tylko niemiłym wspomnieniem.

W jakich sytuacjach lepiej wstrzymać się od zabiegu? Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Wiele osób zastanawia się, czy przeciwwskazania mikrodermabrazji są powszechne? Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa ingerencji, zabieg ten zalicza się do jednych z najłagodniejszych. Mimo to przed wykonaniem mikropeelingu należy wykluczyć istnienie przeciwwskazań zabiegowych, do których się zalicza:

 • wszelkie stany zapalne na skórze, łącznie z zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi
 • choroby skóry – w najpopularniejszych wymienia się łuszczycę, czerniaka i bliznowce
 • znamiona
 • przejście przez zabieg chirurgiczny w ciągu ostatnich dwóch miesięcy
 • zażywanie koagulantów

Zaleca się, aby zabiegi mikrodermabrazji wykonywać wiosną lub jesienią, ponieważ latem i zimą skóra jest osłabiona i najbardziej podatna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a dodatkowo w upalne dni promieniowanie ultrafioletowe jest największe, przez co po mikropeelingu może dojść do przebarwień na skórze.

Czy warto poddać się mikrodermabrazji?

Chcąc skutecznie poradzić sobie ze śladami trądziku, łojotokiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami lub rogowaceniem około mieszkowym, warto skorzystać z zabiegu, który nieinwazyjnie upora się z problemami niedoskonałości skóry. Rozwiązaniem zdecydowanie jest mikrodermabrazja.

Korzystając z oferty Kliniki Pięknego Ciała, wykonując mikrodermabrazję w Szczecinie, można się spodziewać:

 • złuszczania skóry bez późniejszych nieestetycznych skutków ubocznych
 • poprawy wyglądu skóry i jej elastyczności
 • zredukowania przebarwień
 • skóry o młodzieńczym i wypoczętym wyglądzie
 • zredukowania tendencji do powstawania niedoskonałości
 • wyższego poziomu wchłaniania kosmetyków i innych preparatów nanoszonych na skórę
 • ogólnego zregenerowania i wzmocnienia skóry

Sprawdź cennik zabiegów i umów się na konsultację, a z pewnością zauważysz atuty mikrodermabrazji twarzy na własnej skórze. A może podaruj bliskiej osobie voucher na zabieg? Zapraszamy!

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.