zabiegi

Sonoqueen - technologia HIFU

Co to jest technologia HIFU?

HIFU to skupiona energia ultradźwiękowa, która dociera do głębokich warstw skóry wywołując kontrolowane mikrouszkodzenia bez pozostawiania śladów na jej powierzchni. Emitowana energia rozpoczyna w skórze proces termokoagulacji i pobudza głęboką przebudowę wewnętrznych struktur uzyskując napięcie skóry oraz uniesienie, zapewniając spektakularny i trwały efekt liftingu. Fala ultradźwiękowa w technologii HIFU przenika przez 3 warstwy skóry: skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową, co powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne.

Jak działa Sonoqueen?

SonoQueen to najnowocześniejsze urządzenie wykorzystujące ultradźwięki w medycynie estetycznej. Szczególnym wskazaniem do zabiegów rządzeniem SonoQueen są zabiegi liftingujące całego ciała. Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Rozgrzana tkanka rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się nadając skórze jędrności, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite. Wiązka ultradźwięków skierowana na tkankę tłuszczową prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia komórek tłuszczowych i ich obumarcia, co daje trwały efekt wyszczuplający.

Innowacyjna technologia HIFU, czyli wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenika w głąb skóry i rozpoczyna w niej proces termokoagulacji. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w urządzeniu – zabiegi SonoQueen są dla Pacjenta bezpieczne i bezbolesne. Efekty terapii zauważalne są po pierwszym zabiegu, natomiast pełnego rezultatu terapeutycznego w postaci odmłodzonej skóry z efektem liftingu Pacjent może oczekiwać po około 3 miesiącach.

Jak przebiega zabieg?

Technologia zastosowana w urządzeniu SonoQueen ma za zadanie perfekcyjnie skupić falę ultradźwiękową o podwyższonej energii na niewielkim, punktowym obszarze. Zabieg przeprowadzany przy użyciu specjalnych kartridży. W tkankach poddanych zabiegowi powstają dwa zjawiska fizyczne tj: efekt termiczny oraz efekt mechaniczny, które oddzałują na głęboko usytuowane komórki skóry, intensyfikując odbudowę kolagenu.

Ze względu na zróżnicowane wielkości kartridży zabiegowych zabiegi z wykorzystaniem SonoQueen mogą być precyzyjnie dopasowywane do konkretnych obszarów skóry. Tam, gdzie wymagana jest szczególna delikatność i precyzja stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm. W zabiegach na ciało, gdzie możliwe jest bardziej agresywne leczenie – kartridże o fali aż do 6 mm.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

 • lifting twarzy i ciała
 • wygładzenie płytkich i głębokich zmarszczek
 • ujędrnienie wiotkiej skóry
 • wyszczuplenie ciała
 • rozświetlenie skóry
 • uniesienie i ujędrnienie pośladków
 • wygładzenie skóry w okolicach ud i kolan
 • spowolnienie procesu starzenia skóry
 • napięcie delikatnej skóry w okolicach oczu
 • lifting wiotkiej skóry na brzuchu
 • likwidacja tzw.”drugiego podbródka”

Ilość zabiegów dla optymalnego efektu.

Zabieg SonoQueen wykonuje się jednorazowo raz na 2-3 lata. Efektywność zabiegu i czas utrzymania efektu są indywidualne i zależą od kondycji skóry i tkanki podskórnej pacjenta. Pierwszy efekt napięcia jest widoczny już po zabiegu, jednak jest to tylko wstęp do spektakularnego efektu liftingu. Skóra potrzebuje czasu aby dokonały się w niej zmiany odpowiadające za jędrność i gęstość. Finalny rezultat widoczny jest po około 3 miesiącach.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po terapii nie jest wymaga rekonwalescencja. W niektórych przypadkach może występować delikatne miejscowe uczucie ciepła, może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które ustępuje po około 2 godzinach.

Koszt zabiegu:
od 1000- 9500 zł

Czas rekonwalescencji:
brak

Czas zabiegu:
60 min

Odstępy:
2-3 lata

Liczba zabiegów w serii:
1

Obszar:
twarz, okolice oczu, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, uda, pośladki

Znieczulenie:
tak