Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa

Idealnie gładka skóra jest dla wielu kobiet bardzo ważna, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy eksponuje się duże partie ciała. Istnieje bardzo wiele sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Jednakże, różnego rodzaju pasty, maszynki czy kremy do depilacji są skuteczne jedynie przez krótki czas. Po ich użyciu, włoski odrastają bardzo szybko i cały proces należy powtórzyć. Dlatego też coraz większa liczba klientów decyduje się na usuwanie owłosienia przy pomocy depilacji laserowej.

Jak działa depilacja laserowa?

Jest to zabieg, który polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy wiązki laserowej. Barwnik, który zawarty jest w mieszkach włosowych, czerpie energię lasera, Dzięki czemu można usunąć cebulkę włosa i jej korzenie. Bardzo ważne jest, by dopasować moc oraz czas naświetlania indywidualnie do każdego klienta. Będzie to zależało od koloru włosów, stanu skóry, a także karnacji. Warto podkreślić, że zabieg depilacji laserowej jest zupełnie bezpieczny dla zdrowia i bezbolesny.

Usuwanie włosów za pomocą depilacji laserowej

Zalety depilacji laserowej są niezliczone, dlatego na tę metodę pozbywania się włosów decyduje się coraz większa liczba kobiet. Przede wszystkim, jest to zabieg bardzo skuteczny, z efektami długotrwałymi, w odróżnieniu od innych metod depilacji. Dzięki depilacji laserowej można usunąć owłosienie ze wszystkich części ciała, także miejsc intymnych oraz wrażliwych. Decydując się na cykliczne stosowanie depilacji laserowej można zapomnieć o konieczności używania kremu do golenia czy maszynek – co wiąże się także z oszczędnością pieniędzy. Efekty depilacji laserowej są długotrwałe, dlatego po wykonaniu zabiegu nie trzeba martwić się koniecznością golenia nóg w przypadku niezapowiedzianego wyjścia na plażę czy basen. Depilacja laserowa jest bardzo bezpieczna także dla osób z wrażliwą skórą – nie powoduje ona podrażnień, nawet jeśli chodzi o bardzo wrażliwe miejsca.

Czy depilacja laserowa ma jakieś wady?

Pomimo tego, że dla większości osób zabieg depilacji laserowej jest bardzo komfortowy, to jednak osoby z niskim progiem bólu mogą odczuwać go jako wręcz bolesny. Niemniej jednak, osoba przeprowadzająca zabieg z pewnością postara się dopasować natężenie wiązki laserowej do możliwości klienta. Po przeprowadzonym zabiegu można zaobserwować znaczne zaczerwienienie skóry, która odzyska normalną barwę po upływie maksymalnie kilku dni. Jest to normalna reakcja na kontakt z promieniami lasera. Jako wadę depilacji laserowej z pewnością można wskazać wysokie koszty zabiegu. Za jeden cykl wciąż trzeba zapłacić około kilkuset złotych, a warto podkreślić, że należy zastosować go kilkukrotnie, aby efekty utrzymały się przez dłuższy czas. Badania pokazują, że dopiero przy trzecim zabiegu pod rząd można uzyskać efekt w postaci usunięcia 90% owłosienia.

Depilacja laserowa - czy warto?

Pomimo tego, że depilacja laserowa z pewnością nie należy do najtańszych metod pozbywania się owłosienia, to nie bez powodu cieszy się tak wielką popularnością. Jej lista zalet jest zdecydowanie dłuższa, niż lista wad, dlatego decyduje się na nią coraz większa liczba kobiet. Depilacji laserowej mogą poddawać się nie tylko kobiety – równie często korzystają z niej mężczyźni, którzy pragną pozbyć się niechcianych włosków. Jest to doskonały sposób na pozbycie się kompleksów spowodowanych nadmiernym owłosieniem ciała. Trzeba jednak pamiętać o tym, by pielęgnacja skóry po zabiegu była łagodna i delikatna, aby nie powodować nadmiernych podrażnień. Warto również pamiętać o tym, że przed poddaniem się zabiegowi laserem nie wolno depilować i peelingować ciała.

Piękne Ciało

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2024 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.