Light Sheer Desire TM

depilacja laserowa

Co to jest depilacja laserowa laserem diodowym?

Zasada działania lasera diodowego laser LightSheer DESIRE™ polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser diodowy jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 805 m. Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.

Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera LightSheer DESIRE. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji i spoczynku. Po tym okresie część włosów znów wchodzi w aktywny etap wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtórzone. Podczas jednego zabiegu laserem diodowym można usunąć do 30 % owłosienia. W zależności od okolicy i rodzaju owłosienia następuje stopniowe przerzedzenie i zmniejszenie ich ilości.

Laser LightSheer DESIRE jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z cenionej na całym świecie rodziny laserów LightSheer, uchodzących za najskuteczniejsze urządzenia do fotodepilacji.

Użycie optymalnej długości fali 805nm, jak również zastosowane w laserze laser LightSheer DESIRE™ innowacyjne technologie HIT™ (High-Speed Integrated Technology) oraz ChillTip™ zwiększyły jeszcze bardziej skuteczność zabiegu i komfort pacjenta. Nowa, duża głowica zabiegowa 22x35mm z systemem zasysania (HIT™) pozwala na szybką i skuteczną depilację dużych obszarów skóry.

Zabieg przy użyciu laser LightSheer DESIRE™ jest nawet o 75% szybszy niż w innych dostępnych urządzeniach.

Bezpieczeństwo stosowania lasera laser LightSheer DESIRE™ zostało potwierdzone respektowanym na całym świecie certyfikatem amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA, który pozwala na użycie urządzenia zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej oraz dermatologii.

Jak przebiega zabieg?

Urządzenie laser LightSheer DESIRE™ jest wyposażone w dwa rodzaje głowic zabiegowych.

Do małych powierzchni (twarz) stosuje się małą głowice wyposażoną w niepowtarzalny system chłodzenia ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4ºC. Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).

Duża głowica o wielkości jest stosowana do większych powierzchni na ciele. Dzięki unikalnemu, opatentowanemu systemowi podciśnienia HIT™ (High-Speed Integrated Technology) pozwala na bardzo szybką epilację dużych powierzchni zabiegowych, przy jednoczesnym wyeliminowanie dyskomfortu pacjenta. Zassanie odcinka skóry powoduje redukcję przepływu krwi w leczonym obszarze, co pozwala na radykalne skrócenie czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej.

Podczas zabiegu epilacji nie jest konieczne znieczulanie pacjenta.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Nadmierne owłosienie, hirsutyzm, chęć usunięcia owłosienia, wrastające włoski.

Jak przygotować się do zabiegu?

Cztery tygodnie przed zabiegiem nie należy korzystać z opalania (słońce, solarium). Nie można stosować miejscowych antybiotyków, samoopalaczy, kremów z witaminą C, retinolem lub kwasami owocowymi oraz leków i substancji fotouczulających. W dniu poprzedzającym zabieg należy dokładnie ogolić maszynką miejsce zabiegowe.

Ilość zabiegów dla optymalnego efektu.

Już po pierwszym zabiegu następuje przerzedzenie się włosków i redukcja o około 30 %. Optymalne efekty, pozwalające cieszyć się gładką skórą przez długie lata uzyskujemy po odbyciu serii od 4 do 6 razy w odstępach co 4 tygodni.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

 • nie stosować leków i ziół fotouczulających
 • nie opalać intensywnie okolicy zabiegowej przez okres minimum 2 tygodni
 • przez okres 2 tygodni nie używać kosmetyków złuszczających
 • w okresie między sesjami epilacji nie zaleca się stosowanie depilacji

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • padaczka
 • infekcje skórne
 • picie ziół ( nagietek, dziurawiec) należy odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem
 • nowotwory
 • skłonność do przebarwień
 • depilacja z wyrywaniem cebulek ( penseta, depilator wosk) od 4 do 6 tygodni przed zabiegiem
 • izotretynoina ( ostatnie 3- 6 mcy)
 • tretinoina ( ostatnie 2 tygodnie)
 • nowotwory
 • nadwrażliwość na światło
depilacja laserowa

Koszt zabiegu:
100-190 zł

depilacja laserowa

Czas rekonwalescencji:
brak

depilacja laserowa

Czas zabiegu:
20-40 min.

depilacja laserowa szczecin

Odstępy:
raz na cztery tygodnie

depilacja laserowa szczecin

Liczba zabiegów w serii:
1-6

depilacja laserowa

Obszar:
każdy obszar na ciele, gdzie pożądana jest utrata włosków.

depilacja laserowa

Znieczulenie:
brak

Piękne Ciało

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2024 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.