Technologia tego urządzenia jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii – laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego, wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą, jak spray'em. Efektem działania jest odmładzanie skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, wygładzanie zmarszczek oraz blizn. Inaczej niż stosowane do tej pory lasery, nie naświetla lub odparowuje jednorodnie powierzchni skóry, ale "dziurkuje" ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół "studni oparzeń" siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany. Ablacyjny laser frakcyjny to bardzo silnie narzędzie, które w rękach odpowiedniego specjalisty może pomóc w pozbyciu się wielu problemów estetycznych. Ma wiele zastosowań, nie tylko w odmładzaniu skóry, ale także w redukcji porów, blizn i rozstępów. Działa tam gdzie trzeba odbudować nieprawidłową strukturę skóry. Nie ma uniwersalnego narzędzia, jednak to znajduje zastosowanie w wielu przypadkach.
Światło urządzenia wnika w tkankę, gdzie następnie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury, a następnie odparowania (ablacji), a wraz z nią tkanki, w której się znajdowała. Mówiąc wprost skóra w ten sposób jest wypalana. Bardzo ważne jest to, że nie jest uszkadzana cała powierzchnia skóry. Odpowiednia budowa lasera frakcyjnego powoduje, że w tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikroskopijne ubytki wyglądające jak dziurki. Istotne jest to, że jest to zabieg regeneracyjny, czyli taki, który odmładza w sposób naturalny, a więc realnie cofa oznaki starzenia, a nie tylko je maskuje tak jak np. kwas hialuronowy, a jego efekty są widoczne do momentu, aż skóra znowu się nie zestarzeje. Reakcja fototermiczna powoduje zwiększenie aktywności białek szoku cieplnego (HSP), które są jednymi z najsilniejszych aktywatorów naprawy. To one odpowiednio zastymulowane powodują, że kolagen i elastyna, odpowiedzialne za odpowiednie napięcie, elastyczność i grubość skóry, zaczynają być produkowane. Po kilku tygodniach skóra staje się wyraźnie bardziej gęsta i jędrna.
Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, po zabiegu skóra jest czerwona i szorstka, a pacjent może odczuwać delikatny ból i dyskomfort. Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym.
Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki.
Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc strupki. Jeżeli u pacjentki zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może ona prowadzić samochodu do następnego dnia. W innym wypadku można natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając: słońca i gorących kąpieli.
Efekty są widoczne już po pierwszym razie.
Złuszczenie i gojenie twarzy po zabiegu trwają zazwyczaj kilka dni. W większości przypadków wskazane jest po nim sześciodniowe pozostanie w domu.
Koszt zabiegu:
od 300 zł
Czas rekonwalescencji:
2-6 dni
Czas zabiegu:
40-90 min.
Odstępy:
raz na trzy miesiące
Liczba zabiegów w serii:
1-3
Obszar:
twarz, okolice oczu, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, uda, pośladki, piersi
Znieczulenie:
tak
Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009
© 2023 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.