Zabieg laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Technologia tego urządzenia jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologiilaser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego, wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą, jak spray'em. Efektem działania jest odmładzanie skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, wygładzanie zmarszczek oraz blizn. Inaczej niż stosowane do tej pory lasery, nie naświetla lub odparowuje jednorodnie powierzchni skóry, ale "dziurkuje" ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół "studni oparzeń" siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany. Ablacyjny laser frakcyjny to bardzo silnie narzędzie, które w rękach odpowiedniego specjalisty może pomóc w pozbyciu się wielu problemów estetycznych. Ma wiele zastosowań, nie tylko w odmładzaniu skóry, ale także w redukcji porów, blizn i rozstępów. Działa tam gdzie trzeba odbudować nieprawidłową strukturę skóry. Nie ma uniwersalnego narzędzia, jednak to znajduje zastosowanie w wielu przypadkach.

Jak przebiega zabieg?

Światło urządzenia wnika w tkankę, gdzie następnie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury, a następnie odparowania (ablacji), a wraz z nią tkanki, w której się znajdowała. Mówiąc wprost skóra w ten sposób jest wypalana. Bardzo ważne jest to, że nie jest uszkadzana cała powierzchnia skóry. Odpowiednia budowa lasera frakcyjnego powoduje, że w tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikroskopijne ubytki wyglądające jak dziurki. Istotne jest to, że jest to zabieg regeneracyjny, czyli taki, który odmładza w sposób naturalny, a więc realnie cofa oznaki starzenia, a nie tylko je maskuje tak jak np. kwas hialuronowy, a jego efekty są widoczne do momentu, aż skóra znowu się nie zestarzeje. Reakcja fototermiczna powoduje zwiększenie aktywności białek szoku cieplnego (HSP), które są jednymi z najsilniejszych aktywatorów naprawy. To one odpowiednio zastymulowane powodują, że kolagen i elastyna, odpowiedzialne za odpowiednie napięcie, elastyczność i grubość skóry, zaczynają być produkowane. Po kilku tygodniach skóra staje się wyraźnie bardziej gęsta i jędrna.

Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, po zabiegu skóra jest czerwona i szorstka, a pacjent może odczuwać delikatny ból i dyskomfort. Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym.
Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki.
Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc strupki. Jeżeli u pacjentki zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może ona prowadzić samochodu do następnego dnia. W innym wypadku można natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając: słońca i gorących kąpieli.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

 • usunięcie blizn różnego pochodzenia
 • soft-lifting
 • ujednolicenie koloru skóry
 • zniwelowanie rozszerzonych porów i zaskórników
 • usunięcie rozstępów
 • usunięcie zmian pigmentowych, przebarwień, plam starczych
 • odmłodzenie
 • usunięcie zmarszczek wokół oczu

Ilość zabiegów dla optymalnego efektu.

Efekty są widoczne już po pierwszym razie.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Złuszczenie i gojenie twarzy po zabiegu trwają zazwyczaj kilka dni. W większości przypadków wskazane jest po nim sześciodniowe pozostanie w domu.

Przeciwwskazania:

 • choroba nowotworowa skóry
 • ciąża i karmienie piersią
 • stosowane wcześniej w tym miejscu wypełniacze
Laser frakcyjny

Koszt zabiegu:
od 300 zł

Laser frakcyjny

Czas rekonwalescencji:
2-6 dni

Laser frakcyjny

Czas zabiegu:
40-90 min.

Laser frakcyjny

Odstępy:
raz na trzy miesiące

Laser frakcyjny

Liczba zabiegów w serii:
1-3

Laser frakcyjny zabiegi

Obszar:
twarz, okolice oczu, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, uda, pośladki, piersi

Laser frakcyjny

Znieczulenie:
tak

Piękne Ciało

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2024 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.