Mezoterapia

Mezoterapia przeciwzmarszczkowa

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.
Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny i stanowić element pielęgnacyjny w rytuale pielęgnacji włosów.

Jeśli borykasz się z problemem wypadających lub słabych włosów, mezoterapia igłowa jest idealnym zabiegiem dla Ciebie. Mezoterapia igłowa włosów Szczecin to mało inwazyjna technika, która polega na wstrzykiwaniu różnych składników zwalczających wypadanie włosów bezpośrednio w skórę głowy. Jest to całkowicie bezpieczny zabieg, który pomoże zagęścić i poprawić wygląd Twoich włosów. 

Mezoterapia na włosy Szczecin — co to?

Mezoterapia igłowa głowy to mało inwazyjny zabieg, który pomaga poprawić wzrost włosów. Zabieg polega na wstrzykiwaniu roztworu składników odżywczych, minerałów i witamin bezpośrednio w skórę głowy. Mezoterapia igłowa włosów Szczecin pomaga poprawić krążenie krwi i dostarczyć mieszkom włosowym pożywienia, którego potrzebują do zdrowego wzrostu włosów. Dodatkowo mezoterapia igłowa może pomóc stymulować produkcję kolagenu i zapobiegać uszkodzeniom tkanek. W rezultacie zabieg może pomóc spowolnić postęp łysienia i pobudzić wzrost nowych włosów. Mezoterapia igłowa jest bezpieczna i skuteczna, a także być stosowana jako alternatywa lub wspomaganie dla bardziej inwazyjnych metod leczenia łysienia.

Mezoterapia igłowa na włosy Szczecin — dla kogo?

Mezoterapia igłowa głowy Szczecin może być również pomocna w leczeniu wielu problemów związanych z włosami, takich jak przerzedzanie się włosów, łysienie rozproszone i łysienie plackowate. Mezoterapia głowy Szczecin to zabieg korzystny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet doświadczających przerzedzenia i wypadania włosów. Czasami jest też stosowana jako środek zapobiegawczy, by zmniejszyć ryzyko wypadania włosów w przyszłości. Dokładny skład wstrzykiwanego roztworu różni w zależności od potrzeb danej osoby i dobierany jest przez specjalistę na pierwszej wizycie. Składniki stosowane zazwyczaj to witaminy, minerały, aminokwasy i enzymy. 

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej włosów

Mezoterapia igłowa głowy w Szczecinie może nie zostać wykonana w przypadku:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • przyjmowania leków przeciwzakrzepowych,
 • alergii na składniki preparatów,
 • aktywnych stanów zapalnych i infekcji skóry,
 • chorób nowotworowe,
 • wirusowego zapalenia wątroby.

Jak się przygotować do mezoterapii igłowej włosów w Szczecinie?

Aby przygotować się do zabiegu mezoterapii na głowę w Szczecinie, należy upewnić się,  że miejsce zabiegu jest czyste i wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Skóra głowy powinna być więc wolna od wszelkich olejków i produktów, ponieważ mogą one zakłócić wchłanianie zastrzyków z igieł. Ważne jest też, aby przed zabiegiem nie pić alkoholu ani nie przyjmować leków rozrzedzających krew, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia i zaczerwienienie, jednak jest to naturalne i samoistnie ustępuje po krótkim czasie. Zaleca się również, aby 24 godziny po zabiegu unikać mycia włosów i skóry głowy.

Mezoterapia igłowa na włosy Szczecin to najlepszy sposób na zadbanie o swoje włosy i przywrócenie im blasku i zdrowego wyglądu. Szacunkowy koszt zabiegu możesz sprawdzić w zakładce “cennik”.

Wskazania do zabiegu:

 • wypadanie włosów
 • łysienie plackowate
 • wypadanie włosów
 • osłabienie włosów
 • chęć pogrubienia i zagęszczenia włosów

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroba nowotworowa
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • cukrzyca
Piękne Ciało

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2024 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.