Sonoqueen - technologia HIFU

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Co to jest technologia HIFU?

HIFU to skupiona energia ultradźwiękowa, która dociera do głębokich warstw skóry wywołując kontrolowane mikrouszkodzenia bez pozostawiania śladów na jej powierzchni. Emitowana energia rozpoczyna w skórze proces termokoagulacji i pobudza głęboką przebudowę wewnętrznych struktur uzyskując napięcie skóry oraz uniesienie, zapewniając spektakularny i trwały efekt liftingu. Fala ultradźwiękowa w technologii HIFU przenika przez 3 warstwy skóry: skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową, co powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne.

Jak działa Sonoqueen?

SonoQueen to najnowocześniejsze urządzenie wykorzystujące ultradźwięki w medycynie estetycznej. Szczególnym wskazaniem do zabiegów rządzeniem SonoQueen są zabiegi liftingujące całego ciała. Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Rozgrzana tkanka rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się nadając skórze jędrności, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite. Wiązka ultradźwięków skierowana na tkankę tłuszczową prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia komórek tłuszczowych i ich obumarcia, co daje trwały efekt wyszczuplający.
Innowacyjna technologia HIFU, czyli wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenika w głąb skóry i rozpoczyna w niej proces termokoagulacji. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w urządzeniu – zabiegi SonoQueen są dla Pacjenta bezpieczne i bezbolesne. Efekty terapii zauważalne są po pierwszym zabiegu, natomiast pełnego rezultatu terapeutycznego w postaci odmłodzonej skóry z efektem liftingu Pacjent może oczekiwać po około 3 miesiącach.

Jak przebiega zabieg?

Technologia zastosowana w urządzeniu SonoQueen ma za zadanie perfekcyjnie skupić falę ultradźwiękową o podwyższonej energii na niewielkim, punktowym obszarze. Zabieg przeprowadzany przy użyciu specjalnych kartridży. W tkankach poddanych zabiegowi powstają dwa zjawiska fizyczne tj: efekt termiczny oraz efekt mechaniczny, które oddzałują na głęboko usytuowane komórki skóry, intensyfikując odbudowę kolagenu.
Ze względu na zróżnicowane wielkości kartridży zabiegowych zabiegi z wykorzystaniem SonoQueen mogą być precyzyjnie dopasowywane do konkretnych obszarów skóry. Tam, gdzie wymagana jest szczególna delikatność i precyzja stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm. W zabiegach na ciało, gdzie możliwe jest bardziej agresywne leczenie – kartridże o fali aż do 6 mm.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

 • lifting twarzy i ciała
 • ujędrnienie wiotkiej skóry
 • rozświetlenie skóry
 • wygładzenie skóry w okolicach ud i kolan
 • napięcie delikatnej skóry w okolicach oczu
 • likwidacja tzw. "drugiego podbródka"
 • wygładzenie płytkich i głębokich zmarszczek
 • wyszczuplenie ciała
 • uniesienie i ujędrnienie pośladków
 • spowolnienie procesu starzenia skóry
 • lifting wiotkiej skóry na brzuchu

Ilość zabiegów dla optymalnego efektu.

Zabieg SonoQueen wykonuje się jednorazowo raz na 2-3 lata. Efektywność zabiegu i czas utrzymania efektu są indywidualne i zależą od kondycji skóry i tkanki podskórnej pacjenta. Pierwszy efekt napięcia jest widoczny już po zabiegu, jednak jest to tylko wstęp do spektakularnego efektu liftingu. Skóra potrzebuje czasu aby dokonały się w niej zmiany odpowiadające za jędrność i gęstość. Finalny rezultat widoczny jest po około 3 miesiącach.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po terapii nie jest wymaga rekonwalescencja. W niektórych przypadkach może występować delikatne miejscowe uczucie ciepła, może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które ustępuje po około 2 godzinach.

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Koszt zabiegu:
1000-9500 zł

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Czas rekonwalescencji:
brak

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Czas zabiegu:
60 min.

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Odstępy:
2-3 lata

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Liczba zabiegów w serii:
1

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Obszar:
twarz, okolice oczu, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, uda, pośladki

Zabiegi ultradźwiękami Szczecin

Znieczulenie:
tak

Piękne Ciało

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2024 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.