Usuwanie martwego naskórka - Mikrodermabrazja

Usuwanie martwego naskórka

Mikrodermabrazja

Chcesz pozbyć się trądziku, blizn potrądzikowych lub zaskórników w sposób nieinwazyjny? Marzysz o pięknym, młodzieńczym wyglądzie, bez zmarszczek w okolicy oczu i ust? Skorzystaj z mikrodermabrazji w Szczecinie! Poznaj atuty zabiegu, ciesz się efektem odmłodzonej skóry.

W Klinice Pięknego Ciała, zabiegi mikrodermabrazji, inaczej określane mianem mikropeelingu, są jednym z najczęściej wykonywanych usług z zakresu medycyny estetycznej.

Mikrodermabrazja – co to jest i jak działa?

Mikrodermabrazja jest generacją zabiegów, które celowo ścierają warstwę rogową naskórka. W ten sposób ułatwia się penetrację makromolekuł w głębszych warstwach tkanki skórnej. Do mikrodermabrazji twarzy wykorzystuje się kryształki kordonu, diamentu lub oddziałuje się strumieniem wody. Efekty zabiegowe są zachwycające.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji w Szczecinie?

Mikrodermabrazja w Szczecinie polecana jest osobom w każdym wieku ze wszystkimi rodzajami skóry. Dzięki takiej ingerencji, oprócz samego złuszczania, skóra zostaje wzmocniona i dotleniona, a także stymuluje się ją do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. W ten sposób wszelkie zmarszczki, ślady trądziku i przebarwienia na twarzy będą już tylko niemiłym wspomnieniem.

Mikrodermabrazja - poprawa wyglądu skóry

Marzysz o tym, aby poprawić wygląd swojej skóry, redukując zmarszczki i blizny potrądzikowe? Jesteś w odpowiednim miejscu! W Krainie Piękna oferujemy zabiegi mikrodermabrazji, która jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Zabiegi mikrodermabrazji to prosty i szybki sposób na poprawę kondycji skóry i nadanie jej młodszego i odświeżonego wyglądu.   

Mikrodermabrazja — co to?

Mikrodermabrazja to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje urządzenie z diamentowymi końcówkami do złuszczania najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Urządzenie delikatnie usuwa martwe komórki naskórka i powierzchowne niedoskonałości, pozostawiając skórę gładszą i bardziej miękką. Mikrodermabrazja twarzy może być stosowana do redukcji różnych problemów skórnych, takich jak drobne linie i zmarszczki, uszkodzenia słoneczne, rozszerzone pory i blizny potrądzikowe. Zabieg jest szybki, bezpieczny i stosunkowo bezbolesny, co czyni go idealnym wyborem dla osób, które szukają delikatnego sposobu na odświeżenie swojego wyglądu.

Mikrodermabrazja twarzy — dla kogo?

Mikrodermabrazja, określana też mikropeelingiem jest przeznaczona dla każdego typu cery niezależnie od wieku. Oprócz samego złuszczenia skóra zostaje głęboko dotleniona i wzmocniona, co stymuluje produkcję kolagenu, a w konsekwencji poprawia wygląd i elastyczność skóry. Zabieg mikrodermabrazji jest szczególnie przeznaczony dla osób, które chcą złagodzić blizny potrądzikowe, poradzić sobie z zaskórnikami i rozszerzonymi porami lub rogowaceniem okołomieszkowym. Jest to nieinwazyjny zabieg, który sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądała na młodszą i bardziej wypoczętą oraz zredukuje tendencję do powstawania niedoskonałości. Złuszczanie naskórka spowoduje również lepszą wchłanialność kosmetyków i zredukuje przebarwienia, dzięki czemu będziesz mogła się cieszyć piękną i gładką cerą!

Mikrodermabrazja — przeciwwskazania

Mimo tego, że mikrodermabrazja twarzy zalicza się do delikatnych i nieinwazyjnych zabiegów, istnieją sytuacje, kiedy nie może być ona wykonana. Zabiegi mikrodermabrazji powinny być wykonywane wiosną lub jesienią, ponieważ w okresie letnim i zimowym skóra może być dodatkowo podrażniona przez niekorzystne warunki atmosferyczne i słońce. Co jest przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji?

 • aktywne stany zapalne i zakażenia skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
 • choroby skóry np. łuszczyca, czerniak,
 • znamiona,
 • zażywanie koagulantów,
 • zabieg chirurgiczny w ciągu ostatnich 2 miesięcy

 

W większości przypadków mikrodermabrazja jest bezpieczna i skuteczna, a jej efekty uboczne są minimalne. Ważne jest jednak, aby przed poddaniem się zabiegowi skonsultować się ze wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie pielęgnacji skóry.

 

Mikrodermabrazja Szczecin to łatwy i szybki sposób na ogólne zregenerowanie i wzmocnienie Twojej skóry, dzięki czemu zyska młodszy i zdrowszy wygląd. Już dziś umów się na konsultację odnośnie swojego pierwszego zabiegu mikrodermabrazji. Szacunkowy koszt zabiegu znajdziesz w zakładce „cennik”.

W jakich sytuacjach lepiej wstrzymać się od zabiegu? Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Wiele osób zastanawia się, czy przeciwwskazania mikrodermabrazji są powszechne? Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa ingerencji, zabieg ten zalicza się do jednych z najłagodniejszych. Mimo to przed wykonaniem mikropeelingu należy wykluczyć istnienie przeciwwskazań zabiegowych, do których się zalicza:

 • wszelkie stany zapalne na skórze, łącznie z zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi
 • choroby skóry – w najpopularniejszych wymienia się łuszczycę, czerniaka i bliznowce
 • znamiona
 • przejście przez zabieg chirurgiczny w ciągu ostatnich dwóch miesięcy
 • zażywanie koagulantów

Zaleca się, aby zabiegi mikrodermabrazji wykonywać wiosną lub jesienią, ponieważ latem i zimą skóra jest osłabiona i najbardziej podatna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a dodatkowo w upalne dni promieniowanie ultrafioletowe jest największe, przez co po mikropeelingu może dojść do przebarwień na skórze.

Czy warto poddać się mikrodermabrazji?

Chcąc skutecznie poradzić sobie ze śladami trądziku, łojotokiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami lub rogowaceniem około mieszkowym, warto skorzystać z zabiegu, który nieinwazyjnie upora się z problemami niedoskonałości skóry. Rozwiązaniem zdecydowanie jest mikrodermabrazja.

Korzystając z oferty Kliniki Pięknego Ciała, wykonując mikrodermabrazję w Szczecinie, można się spodziewać:

 • złuszczania skóry bez późniejszych nieestetycznych skutków ubocznych
 • poprawy wyglądu skóry i jej elastyczności
 • zredukowania przebarwień
 • skóry o młodzieńczym i wypoczętym wyglądzie
 • zredukowania tendencji do powstawania niedoskonałości
 • wyższego poziomu wchłaniania kosmetyków i innych preparatów nanoszonych na skórę
 • ogólnego zregenerowania i wzmocnienia skóry

Zabiegi mikrodermabrazji

Szukasz nieinwazyjnego sposobu na wygładzenie i udoskonalenie swojej skóry? Mikrodermabrazja Szczecin może być dokładnie tym, czego potrzebujesz. Ten rodzaj zabiegu złuszczającego jest bezbolesny i zmniejsza wielkość porów, poprawia uszkodzenia posłoneczne, redukuje drobne linie, zmarszczki, blizny potrądzikowe, a nawet przebarwienia. 

Mikrodermabrazja co to?

Mikrodermabrazja to rodzaj zabiegu estetycznego, który wykorzystuje urządzenie do złuszczania skóry, usuwania martwych komórek naskórka i stymulowania produkcji kolagenu. Może on radykalnie poprawić wygląd skóry twarzy, poprzez wygładzenie drobnych linii, zmarszczek, przebarwień, plam, uszkodzeń słonecznych i dużych porów. Mikrodermabrazja twarzy jest nieinwazyjna, skuteczna i stosunkowo niedroga w porównaniu z innymi zabiegami odmładzającymi twarz. Dzięki regularnym zabiegom możesz osiągnąć młodzieńczy blask, jędrną skórę i gładką strukturę. 

Mikrodermabrazja przeciwwskazania

Mikrodermabrazja jest popularnym zabiegiem kosmetycznym stosowanym w celu odmłodzenia i wygładzenia skóry, ale istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem tego zabiegu. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji obejmują aktywne infekcje skóry, zakażenie wirusem HSV, zapalenie skóry, otwarte rany, niedawne oparzenia słoneczne lub opalanie, brodawki lub znamiona, trądzik różowaty, aktywne zmiany trądzikowe oraz bardzo suchą i zbyt wrażliwą skórę. Mikrodermabrazja nie powinna być również wykonywana na obszarach, na których znajdują się wypełniacze twarzy lub implanty, ponieważ mogą one zostać uszkodzone podczas procesu. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem mikrodermabrazji powiadomić swojego lekarza medycyny estetycznej o wszelkich obawach, które mogą spowodować problemy w przyszłości.

Sprawdź cennik zabiegów i umów się na konsultację, a z pewnością zauważysz atuty mikrodermabrazji twarzy na własnej skórze. A może podaruj bliskiej osobie voucher na zabieg? Zapraszamy!

Piękne Ciało

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn. woj. zachodniopomorskie
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2024 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.