Topowe zabiegi odmładzające okolicę szyi

Odmładzanie okolic szyi

Utarło się, że wiek kobiety łatwo rozpoznać patrząc na jej szyję. Czemu? Szyja to bardzo newralgiczny obszar ciała. Znajduje się tam najmniej włókien kolagenowych, które odpowiadają za sprężystość i praktycznie nie ma tu gruczołów łojowych przez co jej natłuszczenie jest bardzo mizerne. Z tych względów delikatna skóra na szyi wymaga regularnej pielęgnacji. Paradoksalnie pielęgnując twarz, najczęściej omijamy okolicę szyi i dekoltu lub traktujemy ją „po macoszemu” i dopiero kiedy stan skóry w tym miejscu jest w opłakanym stanie zaczynamy szukać rozwiązań, aby go poprawić.

Zachęcamy do regularnej profilaktyki, jak w każdej dziedzinie życia, również w pielęgnacji systematyczność popłaca i odpłaca się nam pięknym wyglądem na długie lata.

Co zrobić, aby nasza szyja wyglądała pięknie?

Po pierwsze prawidłowa postawa. Wpatrywanie się w telefon ze wzrokiem skierowanym w dół, czytanie w łóżku, garbienie się i praca przy komputerze, który jest ustawiony poniżej poziomu naszego wzroku. Takie nieprawidłowości postawy mają zaskakująco duży wpływ na powstawanie zmarszczek w okolicy szyi. Dlatego w ramach profilaktyki w pierwszej kolejności postaraj się zrewidować swoje złe nawyki związane z postawą. Jeśli czytasz w łóżku, postaraj się trzymać książkę na wysokości wzroku, możesz na przykład leżeć na brzuchu. Podobnie przy korzystaniu z telefonu lub komputera, najlepiej wypracować taką pozycję, aby nie musieć pochylać głowy w dół.

Kolejna rzecz, o której należy pamiętać na co dzień to profilaktyka przeciwsłoneczna. Pamiętaj działanie promieni słonecznych to pierwsza i najważniejsza przyczyna starzenia się skóry. Smarując twarz kremem z filtrem nie zapominaj o szyi i dekolcie. Pamiętając o tych dwóch podstawowych rzeczach można zastanowić się nad wyborem odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Zabiegi odmładzające okolicy szyi mają na celu likwidację istniejących zmarszczek, poprawę kondycji skóry, czyli jej zagęszczenie oraz zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek

Poznaj sposoby najlepszych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej na zachowanie pięknej kondycji skóry szyi – fale radiowe, botoks, antyoksydanty.

Exilis Ultra – fale radiowe i ultradźwięki. Zabiegi z użyciem fal radiowych i ultradźwięków często potocznie nazywa się ciepłym sposobem na zmarszczki. Wynika to z faktu, że głowica urządzenia emituje przyjemne ciepło podczas zabiegu. Fale radiowe w połączeniu z ultradźwiękami pobudzają skórę do produkcji kolagenu. Poziom produkcji nowego kolagenu wzrasta do dziesięciu razy, w rezultacie skóra staje się jędrna i wygląda o 10 – 15 lat młodziej. Jest to zabieg, który warto wykonać, aby zagęścić i ujędrnić skórę na szyi, zlikwidować pierwsze oznaki starzenia i zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek.

Sugerujemy wykonanie serii zabiegowej raz do roku.

Botoks – zabieg idealny na pozbycie się poziomych pręg na szyi, zwanych potocznie „naszyjnikiem Wenus” Zabieg z użyciem toksyny botulinowej skutecznie redukuje zmarszczki na szyi. W celu prewencji przeciwzmarszczkowej, tak jak w przypadku twarzy można go wykonywać raz na 8-12 miesięcy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich można połączyć botoks z wprowadzeniem pod skórę nici liftingujących, które unoszą zwiotczałe partie i ujędrniają je.

Radiofrekwencja mikroigłowa Vivace RF – zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na jednoczesnym podgrzewaniu i nakłuwaniu skóry. W czasie zabiegu liftingującego jesteśmy w stanie wkłuć się igiełkami głęboko w skórę (na twarzy i szyi ok. 1,5 mm) i precyzyjnie, punktowo dokonać kontrolowanego poparzenia, które będzie powodowało silną stymulację i regenerację kolagenu. Efektem będzie mocne napięcie i uniesienie się skóry.
Zabieg liftingujący można wykonywać na całe ciało, ale szczególnie na twarz, dekolt i szyję. Zaletą RF mikroigłowej jest to, że zabieg bardzo stymuluje skórę, a okres rekonwalescencji jest krótki. Z tych względów zabieg jest dobrą alternatywą dla liftingu chirurgicznego.

Pielęgnacja w domu – pielęgnując skórę w domu stosuj kremy, których używasz do pielęgnacji skóry twarzy. Dla spektakularnych rezultatów zalecamy wprowadzenie następującego reżimu pielęgnacyjnego:

  • 2 x w tygodniu na noc – krem z retinolem plus krem nawilżający
  • rano pod krem serum z witaminą C, najlepiej w połączeniu z kwasem ferulowym
  • codziennie rano krem z filtrem, minimalnie 30 SPF, optymalnie 50 SPF

Przy nakładaniu kremów na szyję należy wykonywać ruchy odprowadzające do góry, w kierunku głowy.


Kierunek nakładania kremu.

Pamiętajcie również o codziennym nawadnianiu siebie od środka i wypijaniu około 2 litrów wody dziennie, to podstawowy, tani i sprawdzony sposób na poprawę kondycji całego ciała.

Zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

Klinika Pięknego Ciała
ul. Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
kontakt@pieknecialo.pl
518 417 009

FB IN

Polityka prywatności

© 2022 Piękne Ciało. Wszelkie prawa zastrzeżone.